Opis:

Proces uzdatniania wody najczęściej kojarzy się odbiorcy z jej oczyszczaniem, pod kątem przydatności do spożycia. Jednak może on mieć wiele, różnych wymiarów choćby ze względu na bezpośrednie przeznaczenie. Informuje o tym strona enfoss.eu. Generalnie uzdatnianie to rzeczywiście proces dostosowywania czystości wody, do wymogów konkretnej aplikacji. Stacje wyznaczone do tego celu, mogą przeprowadzać następujące akcje:

 

  • aerację
  • odwróconą osmozę
  • dezynfekcję chemiczną
  • filtrację mineralną, węglową lub mechaniczną
  • demineralizację poprzez destylację
  • zmiękczanie
  • odżelazianie

 

Oczywiście zastosowanie właściwego procesu wymaga konsultacji specjalistów, jednak znajduje się ona w ofercie firmy. Najczęściej uzdatnianie stosuje się dla poszczególnych przedsiębiorstw, wśród których można wyróżnić między innymi: obiekty chłodnicze, kotłownie, myjnie oraz pralnie. W przypadku tych pierwszych, firma oferuje szereg urządzeń doskonale sprawdzających się w warunkach przemysłowych. Filtry, w których uzdatniana jest woda chłodnicza, układy kondycjonowania, stacje pomiarowe czy pompy dozujące. To tylko niektóre z elementów, wpływających na sprawny przebieg całego procesu. Dodatkowo należy je uzupełnić środkami chemicznymi, takimi jak: inhibitory korozji, biocydy oraz antyskalanty. W efekcie pozwala to na uniknięcie wielu problemów, związanych z kamieniem.

 

Jeśli chodzi o myjnie samochodowe, to polecane są stacje zmiękczania oraz demineralizacji. Pozwala to zaoszczędzić zużycie środków czyszczących, co przekłada się na wydatki firmy. Innym atutem jest dbałość o lakier aut, należących do klientów. Twarda woda potrafi bowiem narobić szkód w tym zakresie. Mniej znanym obszarem zastosowań podobnych rozwiązań są producenci kosmetyków. Także tutaj, na przykład demineralizacja ma ogromne znaczenie. I wreszcie, wytwórcy urządzeń do nawilżania powietrza. Nie trzeba tłumaczyć jak ogromną rolę odgrywa tu uzdatnianie. W konkretnym pomieszczeniu tlen wdychają bowiem ludzie, stąd woda powinna być wolna od zanieczyszczeń. W długookresowej perspektywie wpływa to na ich życie i zdrowie.

 

 

Dodano: 11-06-2019
Autor: Jędrzej Nowakowski
Źródło:
https://enfoss.eu/stacje-uzdatniania-wody/ENFOSS Polska


WWW: https://enfoss.eu

Warszowicka 8a, 44-244 Żory

Tel: 32 49 48 108

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy