Opis:

Każda śmierć jest inna. Czasem czyjeś odejście trwa na tyle długo, że można do pewnego stopnia przygotować się na nie psychicznie, a nawet przemyśleć kwestię wyboru cmentarza i firmy pogrzebowej. Często śmierć zabiera kogoś nagle – wtedy zdarza się, że jeszcze np. w szpitalu personel sugeruje, której firmie najlepiej powierzyć organizację pochówku. Znajdująca się w szoku rodzina łatwo akceptuje takie propozycje, choć niekoniecznie powinna.

Dobrym wyborem będzie zawsze firma pogrzebowa znajdująca się niedaleko. Trzeba ją będzie odwiedzić kilkakrotnie, lepiej więc, gdy nie trzeba w tym celu daleko jechać. Niekoniecznie jednak powinien to być zakład pogrzebowy z biurem przy codziennie mijanej ulicy – jego widok będzie potem przez całe lata przypominał, co się stało i jak odbyło.

Niektórzy wybierają firmę pogrzebową, kierując się opiniami z internetu. To akurat nie jest dobry pomysł. Wiele opinii zamieszczanych w Sieci to po prostu teksty płatne, pisane za grosze na zlecenie i niemające nic wspólnego z prawdą. Dotyczy to zarówno opinii pozytywnych, jak i negatywnych.

Najlepszą wskazówką wydają się więc rekomendacje uzyskane od bliskich i znajomych – wszak większość z nich miała już kontakty z firmami pogrzebowymi i ma w tej sprawie swoje doświadczenia. Warto o nie zapytać, choć oczywiście nie ma dwóch takich samych pogrzebów, a czyjeś wrażenia to kwestia bardzo subiektywna.

W Warszawie działa firma godna polecenia, a jest nią zakład pogrzebowy na Bródnie. Przed udaniem się tam osobiście warto odwiedzić jego stronę internetową w domenie abiasz.waw.pl. Można tu zamówić wszelkie usługi związane z pogrzebem, nie wyłączając stypy. To ważne – im mniej do załatwienia ma pogrążona w bólu rodzina, tym lepiej.

Warto pamiętać, że pogrzeby w Polsce mogą mieć zarówno charakter religijny, jak i świecki. Decyzję podejmują bliscy zmarłego, przy czym powinni przy jej podejmowaniu brać przede wszystkim pod uwagę jego światopogląd i wolę, jeśli za życia takową wyraził. Dobry zakład pogrzebowy zorganizuje pogrzeb zgodnie z dyspozycjami. 

Dodano: 06-03-2019
Autor: Małgorzata Ziółkowska
Źródło:
http://abiasz.waw.pl/uslugi-pogrzebowe-warszawa/brodno-targowek/
http://usługipogrzebowe.pl/czym-kierowac-sie-przy-wyborze-firmy-pogrzebowej.html
http://www.citymedia.waw.pl/targowek-uslugi+pogrzebowe.html

Abiasz Warszawa - Zakład pogrzebowy


WWW: http://abiasz.waw.pl/

Górczewska 6, 01-181 Warszawa

Tel: 511518626

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

W Okolicy